Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Bożego Narodzenia – 27 grudnia 2020 roku

Dziś już ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Nie uciekajmy od pytań: jak przeżyłem miniony rok? O ile stałem się lepszym człowiekiem? Czy ponaprawiałem wyrządzone krzywdy? Postarajmy się znaleźć na nie odpowiedzi jeszcze w tym roku.

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie kleryka Valentino, pochodzącego z Włoch a studiującego w naszym Misjonarskim seminarium w Krakowie.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: dziś – św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Rodziny i w sobotę – św. Teresy.
  3. W liturgii Kościoła dziś Niedziela Świętej Rodziny i święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; jutro święto Świętych Młodzianków; w czwartek 31 grudnia ze względu na obostrzenia sanitarne nabożeństwo i Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego w intencji dziękczynno-przebłagalnej o godz. 16.30. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień nowego roku jest czasem szczególnej modlitwy całego Kościoła o Pokój na świecie. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30.; W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  4. W związku z trwającą pandemią i ogłoszoną kwarantanną narodową informujemy, iż w tym roku 2020/21 o dokładnej dacie i formie odwiedzin duszpasterskich poinformujemy Was drodzy Parafianie w późniejszym czasie. Na dzień dzisiejszy wiemy, że rozpocznie się ona po zakończeniu kwarantanny czyli po 17 stycznia 2021 r.
  5. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy przyczynili się do przystrojenia naszego kościoła na czas świąt. Dziękuję Panu Andrzejowi Skupniowi z Rodziną oraz jego współpracownikom za wspaniałe choinki; Strażakom naszej OSP Olcza, którzy postawili szopkę, ustawili choinki, oraz pomogli je wystroić: druhnie pani Anecie Topór, druhom, panom Andrzejowi Macurze, Łukaszowi Macurze, Janowi Cudzich – Howaniec Sławomirowi Walkosz, Stanisławowi Gut – Misiaga, Józefowi Walkosz – Strzelec. Dziękujemy naszym drogim Siostrom i pani Marii Pawlikowskiej za przystrojenie figur w szopce i wykonanie stroików, Państwu Macura za sianko do szopki oraz wszystkim, którzy w tym czasie mimo swoich zajęć i obowiązków przyszli pomóc w przygotowaniu świątyni. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza i Parafialnemu Regionalnemu Zespołowi Giewont i Muzyce za przygotowanie liturgii w czasie świąt.
  6. Drodzy Parafianie dziękujemy za Waszą tak liczną obecność i przestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących w tym czasie epidemii. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary i trwania na modlitwie, pomimo iż nie wszyscy w czasie Pasterki mogli wejść do świątyni.
  7. Dziś 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 i procesję Różańcową Światła.
  8. Trwa XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i pieśni Bożonarodzeniowych. Dokładne informacje o wykonawcach i miejscu koncertu można znajdują się na plakatach a także stronach internetowych miasta.