Ogłoszenia Duszpasterskie: IV niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 roku

 1. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dzisiaj podczas każdej Mszy św.,
  a w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 6.30 do 8.00 i od 18.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi będzie również w Wigilię od 6.30 do godz. 10.00. Nadal można umówić się telefonicznie na spowiedź na konkretny dzień i godzinę lub też podejść w ciągu dnia i poprosić ks. dyżurnego.
 2. Chorych odwiedzimy w środę od godz. 9.00.
 3. W środę na Mszę św. Roratnią zostanie na niej przyniesione światło z Betlejem. Po Mszy św. będzie można zabrać je do domów.
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 5. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać w kościele w tym roku w noc wigilijną będą dwie msze św. Prosimy by w miarę możliwości zachować podział na osiedla jak to miało miejsce podczas tegorocznych rorat. Na Pasterkę o godz. 22.00 zapraszamy parafian z osiedli: Stachonie, Rybkówka, Oberconiówka, Walkosze, Huty, Piszczory, Topory. Natomiast na Mszę św. o północy parafian z osiedli: Frączkówka, Mrowce, Wojdyły, Janosówka, Stary Młyn, Galicówka, Klusie, Gawlaki
 6. Obydwie Msze św. jak i występ kolędowy zespołu Giewont przed pasterką o północy będzie można oglądnąć i włączyć się w modlitwę dzięki transmisji na naszej stronie internetowej Sanktuarium.
 7. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30.
 8. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika Tradycja w tym dniu każe nam święcić owies. W tym dniu na Mszy św. o godzinie 11.30 będziemy się modlić w intencji s. Ewy, ks. Mieczysława i ks. Jana z okazji ich imienin.
 9. Za tydzień w niedzielę w 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na procesję różańcową światła na godz. 18.30.
 10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela i św. Anny.
 11. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe z myślą św. Jana Pawła II. Będzie można ich wysłuchać na falach radia ALEX od dziś do środy włącznie od godz. 20.00 do 20.30.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Teresę Młodawską, która przez ostatnie kilka lat mieszkała na os. Janosówka. Wieczny odpoczynek…