Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020r.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne niedzielne Msze św. są o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zajmowania wyznaczonych miejsc.

 1. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę Świętą roratnią na godzinę 7:00. W związku z ograniczeniem ilości osób w kościele, zarówno dzieci jak i dorosłych prosimy o przychodzenie co drugi dzień według poniższego podziału:
  PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK – zapraszamy z osiedli: Stachonie, Rybkówka, Oberconiówka, Walkosze, Huty, Piszczory, Topory.
  WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA – zapraszamy z osiedli: Frączkówka, Mrowce, Wojdyły, Janosówka, Stary Młyn, Galicówka, Klusie, Gawlaki.
  Zachęcamy wszystkich, aby w pozostałe dni modlić się w domu oglądając transmisję on-line na stronie internetowej parafii www.misjonarze-zakopane.pl
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to czwarty dzień w ciągu roku, w którym możemy zyskać w naszym Sanktuarium łaskę odpustu zupełnego. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00; 9.00, 11.00, 16.00 i 18.30, a od godziny 12.00 do godziny 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Godzina Łaski.
 3. Swoją zmianę różańcową w poniedziałek– ma róża Matki Bożej Różańcowej.
 4. Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny i pobłogosławione opłatki. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Ochronkę (przedszkole na Olczy prowadzone przez Siostry), a za świece na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek i kalendarz.
 5. Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka, Podhalańscy Hodowcy, Fiakrzy i Miłośnicy Koni zapraszają w następną niedzielę 13 grudnia 2020r. na Pielgrzymkę do Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu. Msza św. w Bazylice o godz. 11.00.
 6. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Marię Bobak pochowaną obok swoich bliskich na naszym cmentarzu, mieszkającą kiedyś na Hrubym a następnie w Zakopanem. Wieczny odpoczynek…