Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020r.

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne w grudniu godziny Mszy św. w niedzielę pozostaną jak w listopadzie, czyli 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30.

Adwent –to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.

 1. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę Świętą roratnią na godzinę 7:00. W związku z ograniczeniem ilości osób w kościele, zarówno dzieci jak i dorosłych prosimy o przychodzenie co drugi dzień według poniższego podziału:
  PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK – przychodzą osiedla: Stachonie, Rybkówka, Oberconiówka, Walkosze, Huty, Piszczory, Topory.
  WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA – przychodzą osiedla: Frączkówka, Mrowce, Wojdyły, Janosówka, Stary Młyn, Galicówka, Klusie, Gawlaki.
  Zachęcamy wszystkich, aby w pozostałe dni modlić się w domu oglądając transmisję on-line na stronie internetowej parafii www.misjonarze-zakopane.pl Dzieci przynoszą lampiony, jednak nie będą szły w procesji i prosimy by siedziały z rodzicami.
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Barbary; w następną niedzielę – wspomnienie św. Mikołaja, bpa.
 3. Swoją zmianę różańcową mają następujące róże: w poniedziałek – św. Rodziny, we wtorek – św. Teresy, w czwartek – św. Barbary.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30; w piątek odwiedzimy chorych, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00; w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 5. Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny i pobłogosławione opłatki. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Ochronkę (przedszkole na Olczy prowadzone przez Siostry), a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, a także kalendarz z naszego Sanktuarium. Przy tej okazji przypominamy, że tradycja chrześcijańska mówi o łamaniu się poświęconym chlebem, opłatki zakupione w sklepach nie są pobłogosławione.
 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Antoninę Chyc – Teklarz z os. Stary Młyn. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…; Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…