Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020r.

  1. Przez wszystkie niedziele listopada Msze św. w naszej świątyni będą o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30. 20 minut przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, a nabożeństwo wypominkowe o godzinie 18.00.
  2. W liturgii Kościoła: dziś wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej; we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; w środę – wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; w piątek – 190 rocznica objawień Matki Bożej podczas których Maryja prosi o wybicie medalika, nazwanego później przez ludzi cudownym; w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Labouré, zakonnicy. Za tydzień w pierwsza niedziela Adwentu.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo, a w sobotę – św. Moniki.
  4. W najbliższy piątek przypada dokładnie 190 rocznica objawienia jakie otrzymała św. Katarzyna Labouré. Przez cały rok dziękujemy Bogu za dar jakim jest Cudowny Medalik. Ze względu na czas epidemii trudno jest świętować czas odpustu w sposób jaki czyniliśmy to dotychczas. Niemożliwym będzie nasz bezpośredni udział w Mszy św. ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących przebywać w jednym czasie w świątyni. Jednak zapraszamy, by wykorzystać czas łaski i nawiedzić w ciągu dnia nasz kościół, jedyną w Polsce świątynię noszącą wezwanie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, która już od 12 lat nosi tytuł Sanktuarium. W ciągu dnia, zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Kapłani będą dyżurować od godziny 7.30 do 18.00. Możliwość spowiedzi, a także Komunii świętej poza Mszą św. Natomiast w modlitwę Mszy św. włączmy się przez oglądanie transmisji na naszej stronie internetowej o godz. 7.00, 12.00 i 18.30.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.
  6. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu w ramach tak zwanego Jerycha. Modlitewna akcja rozpoczyna się dziś 22 listopada br. o godz. 21.00. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: www.omadlamy.pl Osoby, które chcą włączyć się w to czuwanie, a nie mają możliwości wpisać się na listę w internecie, zachęcamy by same wybrały sobie czas i dzień swojej modlitwy różańcowej.
  7. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny.