Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w środę – wspomnienie świętych męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Antoniego, we wtorek – św. Zofii, w środę – św. Jana Pawła II, w czwartek – św. Jadwigi Królowej, w piątek – św. Katarzyny Labouré, w sobotę – św. Józefa. Bardzo prosimy by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
 3. Jutro w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września złączeni na modlitwie suplikacyjnej chcemy przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Modlitwą różańcową chcemy opleść nasze Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie i polecić opiece Matce Bożej. Program uroczystości w naszym Sanktuarium: o godz. 15.05 Koronka do Miłosierdzia Bożego; następnie Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i suplikacje. Wyrazem naszego przygotowania do tego wydarzenia niech będzie zadbanie o przydrożne krzyże i kapliczki na terenie naszej parafii. Niech uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego stanie się okazją, by świadczyć publicznie jak ważny jest w naszym życiu znak zwycięstwa, znak krzyża.
 4. Jutro z racji odpustu w par. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się pielgrzymka na Giewont, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00 w kościele przy ul. Zamoyskiego.
 5. We wtorek o godz. 19.30 Katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu dla kandydatów do bierzmowania.
 6. Od najbliższego czwartku rozpocznie się kolejny rok nauki gry na akordeonie, który prowadzi pani Zofia Farączysta. Chętnych zapraszamy w godz. 15.00 – 18.00.
 7. Za dwa tygodnie w poniedziałek 28 września będziemy gościć w naszej parafii Radio MARYJA oraz telewizję TRWAM. Wizyta tych mediów w tutejszym sanktuarium jest związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem mijających 190 lat od objawień maryjnych podczas których Matka Boża przekazała s. Katarzynie Labouré Cudowny Medalik.
 8. Zakopiańscy policjanci zwracają się ze szczególną prośbą do rodzin, znajomych, sąsiadów i osób starszych o przestrzeganie ich przed oszustwami dokonywanymi metodą „na krewnych” czy na policjantów. Szczegóły na plakatach.
 9. W naszych modlitwach łączymy się z uczestnikami XXVIII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętajmy również o chorych i cierpiących, a także przebywających na kwarantannie. Pod Twoją obronę…