Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 06 września 2020r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na prace związane z utrzymaniem naszej świątyni i jej otoczenia.
    W liturgii Kościoła we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej. Bardzo prosimy by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
  3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 13 września 2020 r., pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii, mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie diecezja.pl. Wyjazd na pielgrzymkę indywidualnie.
  4. Trzy lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ubiegłym roku włączyliśmy się w wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W tym roku w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września złączeni na modlitwie suplikacyjnej chcemy przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Przypominając słowa Ojca św. Jana Pawła II wypowiedziane tu w Zakopanem na Mszy św. pod Wielką Krokwią w 1997r. „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić wiernych dekanatu zakopiańskiego na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich. Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00. Tak jak to było w 1901 roku, gdy postawiono krzyż na Giewoncie, na dany znak, zabiły dzwony, a lud zgromadzony w kościele Najświętszej Rodziny modlił się i śpiewał pieśni. Modlitwą różańcową chcemy opleść nasze Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie i polecić opiece Matce Bożej, aby czuwała i nie pozwoliła już nikomu znieważyć krzyża, na którym umarł Jej syn Jezus Chrystus. Program uroczystości w naszym Sanktuarium: o godz. 15.05 Koronka do Miłosierdzia Bożego; następnie Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i suplikacje. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca. Wyrazem naszego przygotowania do tego wydarzenia niech będzie zadbanie o przydrożne krzyże i kapliczki na terenie naszej parafii. Niech 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego stanie się okazją, by świadczyć publicznie jak ważny jest w naszym życiu znak zwycięstwa, znak krzyża.
  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, a także przebywających na kwarantannie. Pod Twoją obronę…