Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020r.

  1. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego uczynić prosimy, by zachowały odpowiedni odstęp. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc, a osoby stojące o zachowanie bezpiecznej odległości. Niedziele Msze św. w naszym Sanktuarium są o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 15.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.00, teraz do czwartku w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej, a w pozostałe dni.
  2. Jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność i radość za zastosowanie się do porządku w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Panu Bogu za wspaniałą pogodę. Dziękuję ks. Mieczysławowi Kozłowskiemu, który przeżywa swoją 45 rocznicę święceń kapłańskich, za przewodniczenie uroczystości i poprowadzenie procesji. Na ręce pana Andrzeja Skupnia składam podziękowanie Fiakrom, którzy po procesji zawieźli na podwórka domostw naszej parafii Chrystusa w osobach kapłanów błogosławiących Najświętszym Sakramentem, by w ten sposób wypełnić słowa pieśni: „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Wybudowaliśmy w tym roku nie cztery lecz czterysta ołtarzy – około tylu domów znajduje się w naszej parafii. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary wyrażone ich budową oraz, pięknym strojem góralskim, a nawet śpiewem. Dziękujemy pocztom sztandarowym OSP Olcza, Ogniska Związku Podhalan na Olczy, Banderii Konnej, Szkoły Podstawowej, Ministrantów i Krucjaty Maryjnej. Dziękujemy przedstawicielom Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT i Muzyce. Dziękujemy za obecność dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom a także młodzieży, która przed tygodniem przyjęła sakrament bierzmowania. Ci z Was, którzy nie mogą przyjść w tych dniach oktawy na wieczorną procesję niech trwają przy ołtarzach domowych o godz. 18.00 odmawiając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. To będzie, kolejne nasze świadectwo wiary.
  3. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;
    w piątek– Uroczystość NSPJ, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 (tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek św. Józefa.
  5. Już od następnego tygodnia na stałe będzie można włączać się w modlitwę w naszym sanktuarium oglądając Msze św. na stronie internetowej naszej parafii. Oczywiście dotyczy to osób starszych i chorych. Nie zwalnia to jednak osób zdrowych z uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i uroczystości w kościele.
  6. W ramach obchodów stulecia urodzin św. Jana Pawła II dzisiaj o godz. 16.00 polscy biskupi odprawią uroczystą Mszę św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, w czasie której Słowo Boże wygłosi wieloletni osobisty papieski sekretarz Kard. Stanisław Dziwisz.
  7. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, w tym czasie składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii oraz ofiarowane przy innych okazjach.