Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Najświętszej Trójcy – X Niedziela Zwykła – 7 czerwca 2020r.

 1. Pamiętajmy o zakrywanie nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc, a osoby stojące o zachowanie bezpiecznej odległości. Niedziele Msze św. w naszym Sanktuarium są o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 15.30. Nabożeństwo do NSPJ codziennie o godz. 18.00. Przypominamy, że Msza św. w pierwszą niedzielę miesiąca za zmarłych jest sprawowana o godz. 16.00 w kościele.
  Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii jak oraz ofiarowane przy innych okazjach.
 2. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie – św. Jadwigi, królowej; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek– wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy; w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Antoniego.
 5. Przypominamy, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem obowiązkowym i każdy katolik jest zobowiązany tego dnia uczestniczyć w Mszy św. w kościele. (nie dotyczy to osób objętych dyspensą).
 6. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Mieczysław Kozłowski CM, który przeżywa swoją 45 rocznicę święceń kapłańskich.
  Ze względu na epidemię uroczystości Bożego Ciała wyglądać będą następująco. Msze święte tego dnia o godzinie 7.00; 8.00; 12.00; 16.00 i 18.30.
  O godz. 8.00 Msza św. z kazaniem a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w naszej świątyni. Po zakończeniu procesji, księża podobnie jak w Wielkanoc udadzą się powozami z Najświętszym Sakramentem na drogi naszej parafii. Dlatego w tym roku nie budujemy czterech ołtarzy lecz czterysta ołtarzy – około tylu domów znajduje się w naszej parafii. Przy tych domowych ołtarzach spotykajmy się codziennie przez kolejne dni oktawy o godz. 18.00 odmawiając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. To będzie nasze świadectwo wiary. Msza św. o godz. 8.00 wraz z procesją będzie transmitowana w internecie na naszej stronie facebookowewej.
 7. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy Zespół Giewont oraz Muzykę, przedstawicieli grup parafialnych, OSP Olcza, młodzież bierzmowaną oraz dzieci komunijne i dzieci które w tym roku przeżywają pierwszą rocznicę komunii. Pozostałych parafian i gości zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 12.00; 16.00 i 18.30, i śledzenia transmisji internetowej z procesji.