Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 5 kwietnia 2020 roku

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Na falach radia ALEX nabożeństwa Gorzkie Żale dziś o godz. 18.00, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
  2. Przypominamy podczas Mszy św. od poniedziałku do środy w kościele może przebywać tylko 5 osób! Prosimy najmocniej, by były to najbliższe osoby z rodzin w intencjach, których są sprawowane Msze św.
  3. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 16.00. Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. Ze względu na obostrzenia prawne w liturgii podczas Triduum Paschalnego brać będą tylko księża i siostry Służebniczki. Dlatego pozostańmy w domach i włączmy się w modlitwę słuchając na falach radia ALEX lub oglądając w intrenecie na stronie facebookowej parafii. Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 10.00 – 18.00; w Wielki Czwartek, Piątek od 9.00 do 13.00. Pamiętajmy, że w świątyni w tym czasie nie może przebywać więcej niż 5 osób. Pozostajemy na zewnątrz budynku czekając aż osoba wyjdzie. Najlepiej wcześniej umówić się na spowiedź telefonicznie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  4. W związku z zaistniałą zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej dzisiaj w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy w kościele Św. Krzyża. Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii pojedynczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę. Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: tvpodhale.info
  5. W tym tygodniu swoją zmianę różańcową ma we wtorek róża Matki Bożej Różańcowej.
  6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Tadeusza Kadzika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.