Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 roku

  1. W związku z zagrożeniem epidemicznym i zgodnie z Dekretem Ks. abpa Marka Jędraszewskiego w naszym kościele Msze św. w niedzielę jak i w dni powszednie będą odprawiane w stałym dotychczasowym porządku. Ze względu na ograniczoną ilość mogących się gromadzić – 5 osób – w tych Mszach św. niech biorą udział rodziny tych za których jest sprawowana Msza św.
    W naszym Sanktuarium możliwość indywidualnej modlitw codziennie od godz. 8.00 do 19.00. W niedzielę zostają odwołane nabożeństwa gorzkich żali, a w piątek drogi Krzyżowej. Jednak zachęcamy do włączenia się w to nabożeństwa słuchając je na falach radia ALEX Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00; w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Od dziś codziennie będziemy transmitować wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 na facebookowej stronie parafii.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Świętej Rodziny; w środę – św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
  3. Zachęcamy do codziennej indywidualnej i rodzinnej modlitwy różańcowej w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Niech będzie to rodzinnie odmawiana codziennie cząstka różańca o godz. 20.00. Księża tej parafii również o tej godzinie trwają na wspólnej modlitwie różańcowej w domowej kaplicy.
  4. Od poniedziałku do soboty dodatkowa możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 11.00 – 12.00 i od godz. 18.00 – 19.00 oraz w pozostałych godzinach dzwoniąc na domofon do ks. dyżurnego lub umawiając się telefonicznie. Nie odkładajmy na ostatni tydzień ponieważ będzie to fizycznie niemożliwe ze względu na zaostrzenia prawne związane z epidemią.
  5. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w dotychczasowych godzinach drogą telefoniczną lub mailową, wyjątek stanowią sprawy dotyczące pogrzebu.
  6. Ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację niemożliwe są rekolekcje w świątyni dlatego zachęcamy do korzystania z tych ćwiczeń w mediach. Rekolekcje na falach radia ALEX w dniach 29 marca czyli od dzisiaj do środy 1 kwietnia o godz. 20.00.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją i „pozostaniem w domu” zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. W rozważaniach będzie także okazja do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie i przetrwanie w tych trudnych chwilach. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy w kościele Św. Krzyża. Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii pojedynczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę. Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: info
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki Caritas-u.