Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 roku

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś Braci Albertynów, którzy po każdej Mszy św. będą kwestować  na wymianę dachu na budynku klasztoru na Kalatówkach. Już teraz składam w ich imieniu serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.30.
  2. Kalendarz liturgiczny: w sobotę – święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Królowej Jadwigi; we wtorek – św. Katarzyny Labouré; w środę – św. Józefa.
  4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę w ramach kazań ks. Mariusz Boguszewski dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Warszawie przybliży sytuację prześladowań chrześcijan, a po mszach przy wyjściu pod chórem u siostry Anny Grzesiak SM będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.