Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 roku

 1. Dzisiejsza niedziela zwana GAUDETE przypomina nam o radości płynącej z wypełnienia się obietnicy; słyszymy dziś słowa: Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!
  W tym tygodniu w sposób szczególny modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 986,06 zł.
 3. Roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci, by przynosiły lampiony. Tegoroczne rozważania dają nam możliwość poznania osoby Prymasa Tysiąclecia, sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 4. Pozostało 10 dni do świąt. Nasze domy już prawie przygotowane na święta, a czy nasze dusze są gotowe na przyjęcie Chrystusa? Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Nie zostawiajmy tak ważnej sprawy na ostatni moment przed świętami.
 5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Laboure; w czwartek – św. Józefa.
 6. Można jeszcze nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
  W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu można je nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać poświęconego opłatka. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z naszego Sanktuarium.
 7. Przed świętami, w najbliższą sobotę 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.