Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019r.

 1. Dziś w naszej parafii swój dzień skupienia przeżywają klerycy Zgromadzenia Misji. Są wraz z nimi wychowawcy ks. dyr. Szczepan Szpoton CM oraz ojciec duchowny Andrzej Klima CM. Polecamy ich Waszym modlitwom.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; we wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów.
 4. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w poniedziałek – róża św. Jadwigi Królowej i róża św. Katarzyny Labouré; we wtorek – róża św. Józefa.
 5. Dziękujemy za segregowanie śmieci na cmentarzu. Wiatr halny narobił wiele bałaganu na cmentarzu, bardzo prosimy by w miarę możliwości w tym tygodniu zrobić porządek przy grobach bliskich. Tak byśmy pod koniec tygodnia mogli wywieźć śmieci i posprzątać przed zimą. Jeszcze raz bardzo dziękuję za segregowanie śmieci.
 6. W sobotę Apostolat Maryjny w naszej parafii będzie przeżywał 15 rocznicę powstania. Uroczysta Msza św. w sobotę o godzinie 11.00. Będziemy gościć przedstawicieli grup Apostolatu z innych parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.
 7. Z tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego zwana niedzielą Chrystusa Króla.
  W naszej parafii będziemy gościć zespół ewangelizacyjny. Na Mszach św. wysłuchamy okolicznościowych kazań. Po Mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła zapraszamy na koncert ewangelizacyjny.
 8. Zakopiańskie Hospicjum Jezusa Miłosiernego dziękuje za ofiary złożone w minioną niedzielę. Zebrano podczas kwesty 2516,50 złotych. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bo zapłać.
 9. Zachęcamy do pójścia na film Nieplanowane, a także do czytania prasy katolickiej.