Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019r.

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Modlimy się za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarujemy za nich Msze Święte, nasze cierpienia i trudy. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się dokładnie czym w jaki sposób Kościół niesie pomoc Duszom czyśćcowym to zachęcamy do zakupu tanich książeczek na temat czym są odpusty, Msze św. za zmarłych, wypominki czy Msze św. tzw. Gregorianki. Książeczki znajdują się na półkach pod chórem.
 2. Za tydzień w niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 11.00
 3. Jutro 101 rocznica odzyskania Niepodległości Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Nie zapomnijmy wywiesić biało-czerwonych flag na naszych domach.
  Zachęcamy do udziału w uroczystościach miejskich: o godz. 10.30 przy mogile Legionistów a o godz. 12.00. Msza św. w Sanktuarium na Krzeptówkach, a po niej uroczystości przy replice krzyża z Giewontu. Uroczystościom towarzyszą inne wydarzenia kulturalne. Możemy o nich dowiedzieć się z plakatów wywieszonych w mieście.
 4. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 5. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w środę – róża św. Antoniego; w piątek – róża Zofii i w sobotę – róża św. Jana Pawła II.
 6. Zachęcamy do pójścia na film Nieplanowane, który jest już grany w zakopiańskich kinach.
 7. Dziękujemy za segregowanie śmieci na cmentarzu. Ten tydzień w którym tak intensywnie były nawiedzane groby pokazał, że jako wspólnota potrafimy zadbać o piękno doczesnego spoczynku naszych zmarłych. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
 8. W tym roku za dwa tygodnie ostatnia niedziela przed adwentem będzie w naszej parafii ewangelizacyjną. Na Mszach św. wysłuchamy okolicznościowych kazań. A po Już dziś zapraszamy na koncert ewangelizacyjny, który będzie miał miejsce w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła.
 9. Dziś można wesprzeć zakopiańskie Hospicjum Jezusa Miłosiernego ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny najnowszym numerze możemy dowiedzieć się, że każde pokolenie na swój sposób musi walczyć o wolność naszej Ojczyzny. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnej gazety Chrystus i ty.