Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę,
  a przeznaczone na wszelkie prace związane z utrzymaniem kościoła i cmentarza.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Modlimy się za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarujemy za nich Msze Święte, nasze cierpienia i trudy. Pamiętajmy też o możliwości uzyskania specjalnych odpustów do dnia 8 listopada włącznie. Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego. Warunki zyskania odpustu są następujące:
  – Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  – Być w stanie łaski uświęcającej.
  – Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  – Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  – Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
 3. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się dokładnie czym są odpusty, Msze św. za zmarłych, wypominki czy Msze św. tzw. Gregorianki to zachęcamy do zakupu tanich książeczek na ten temat, które znajdują się na półkach pod chórem.
 4. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w poniedziałek – róża św. Teres i św. Barbary, a w czwartek – róża Matki Bożej Różańcowej.
 6. Z tydzień będzie można wesprzeć zakopiańskie Hospicjum Jezusa Miłosiernego ofiarami składami do puszek przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
 7. Zachęcamy do pójścia na film Nieplanowane, który jest już grany w Zakopanem.
 8. Dziękujemy za segregowanie śmieci na cmentarzu.
 9. TPN pamiątki z Zakopanego (osobna karta)
 10. Dobremu Bogu polećmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Zofię Kluś – Gimajny z os. Piszczory i śp. Jana Majerczyk z os. Topory, a także zmarłych kapłanów ks. Edwarda Formickiego CM długoletniego wykładowcę w seminarium Księży Misjonarzy oraz dyrektora Muzeum Rodzinnego Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach ks. Jacka Pietruszkę kapłana diecezji krakowskiej.