Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019r.

 1. Dziś 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30. Na procesji będą obecni klerycy seminarium Zgromadzenia Misji wraz z przełożonymi.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00. Pozostały jeszcze cztery dni nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Juda Tadeusz jest patronem w sprawach beznadziejnych; w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 4. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w poniedziałek – róża św. Moniki; we wtorek – Świętej Rodziny.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.
 6. Chorych odwiedzimy z najświętszym sakramentem w czwartek 31. Października od godz. 9.00. Prosimy o przekazanie tej informacji.
 7. Spowiedź święta przed Wszystkimi Świętymi w czwartek 6.30 – 7.30 i 16.00 – 18.00. Dla dzieci i młodzieży będzie to spowiedź pierwszopiątkowa.
 8. 1 listopada Msze Święte w naszym kościele o godz.7.00 i 9.00. Procesja z kościoła na cmentarz o godz. 12.30. Msza Święta na cmentarzu o godz. 13.00. Z racji uroczystości
  w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. 2 listopada Dzień Zaduszny, liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 16.00 na cmentarzu. Modlimy się za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarujemy za nich Msze Święte, nasze cierpienia i trudy. Pamiętajmy też o możliwości uzyskania specjalnych odpustów.
 10. Warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych:
  1 i 2 listopada – nawiedzenie kościoła lub cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W pozostałe dni do 8 listopada odpust zyskujemy przez nawiedzenie cmentarza i zachowanie pozostałych warunków.
  Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego.
 11. U siostry w zakrystii można wpisać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 12. Jeszcze raz wyrażamy serdecznie Bóg zapłać za ofiary na pokrycia tapicerskie na ławki w naszej świątyni.
 13. W najbliższą pierwszą sobotę ze względu na wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i popołudniową Mszą św. na cmentarzu, nie będzie w kościele wspólnego Nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednak zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tej intencji.