Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą włączyli się w dziękczynienie za 100 lat posługi Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanej w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera; w sobotę – św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu.
 4. W piątek 27 września obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Misji. Jak każdego 27. dnia miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:30, po której nastąpi procesja różańcowa światła. Modlitwą obejmijmy księży, braci i kleryków ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań.
 5. Na niektórych ławkach pojawiły się poduszki tapicerskie. Na pokrycie kosztów połowy ławek jest już darczyńca. Na pozostałe ławki poduszki będą wykonywane w miarę możliwości finansowych. Każdy kto chciałby wesprzeć ich uszycie proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Koszt poduszki tapicerskiej na jedną ławkę to 300 zł. Bóg zapłać.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 25 września po Mszy Świętej wieczornej w Domu Misyjnym.
 8. W najbliższą niedzielę 29 września w czasie Mszy Świętej o godzinie 11:00 uroczyście rozpoczniemy nowy rok formacji grup parafialnych. Obecność całej służby liturgicznej jest obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy także przedstawicieli pozostałych wspólnot oraz rodziców krucjatek, ministrantów i lektorów do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie organizacyjne dla służby liturgicznej i rodziców z s. Iwoną i ks. Jerzym.
 9. Przypominamy o konieczności kontaktu z ks. Jerzym Rutkowskim wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy nie byli na spotkaniu organizacyjnym.
 10. Pierwsza w tym roku szkolnym Msza Święta dla dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się za tydzień w niedzielę 29 września o godzinie 15:00. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy spotkanie organizacyjne w auli dolnego kościoła.
 11. Msza Święta w intencji śp. pani Marii Kalinowskiej, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 4, we wtorek 24 września o godzinie 18:30. Dyrekcja i nauczyciele zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy, zwłaszcza uczniów starszych klas oraz absolwentów szkoły na Olczy.