Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Wraz z Siostrami Służebniczkami NMP Niepokalanej świętujemy ich stu letnią obecność wśród nas na Olczy. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować za Zgromadzenie i jego posługę w naszej parafii i przedszkolu. Modlitwom podczas uroczystość będzie przewodniczył jej będzie J.E. ks. Kardynał Kazimierz Nycz metropolita warszawski. Niech modlitwa za siostry i ich pracę dla nas szczególnie mocno wybrzmiewa w dniu dzisiejszym.
 3. W tym tygodniu w środę wspominamy św. Stanisława Kostkę. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży naszej parafii. Jest to też dzień patrona s. Stanisławy.
  Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.0 złożymy życzenia siostrze Stanisławie.
 4. Dziękuję w imieniu parafian za ofiary na pokrycia tapicerskie na kolejne dwie ławki. Bóg zapłać. Koszt poduszki tapicerskiej na jedną ławkę to 300 zł.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w piątek – wspomnienie świętych męczenników, Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy (męczennicy koreańscy); w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II, we wtorek – św. Jadwigi; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.
 7. Jutro w auli dolnego kościoła odbędzie się spotkanie organizacyjne na rozpoczęcie kolejnego roku przygotowań do bierzmowania, dla wszystkich przygotowujących się do tego sakramentu oraz ich rodziców. Nastąpiła zmiana godziny: spotkanie odbędzie się jednak o 19:20. Udział rodziców w spotkaniu jest obowiązkowy. W razie nieobecności z ważnych przyczyn, ks. Jerzy Rutkowski prosi rodziców o indywidualny kontakt
 8. Pierwsza w tym roku szkolnym Msza Święta dla dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 29 września o godzinie 15:00. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy spotkanie organizacyjne w auli dolnego kościoła.
 9. Modlitwom drogich parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu swoje rekolekcje.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy dali wczoraj świadectwo swojej wiary przez swoją fizyczną obecność i w modlitwę pod krzyżem na Równi Krupowej.