Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. (Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.)
  2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W tygodniu przed wieczorną eucharystią sprawowane są nabożeństwa: w poniedziałek do św. Wincentego a Paulo, we wtorek do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik,
    w czwartek do św. Jana Pawła II i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera; w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein); w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – Matki Bożej Różańcowej.
  5. W związku z atakami na Ks. Abp-a po kazaniu w dniu 1 sierpnia o jest nagła potrzeba wsparcia modlitewnego ludzi wierzących, którzy w dniu 10 sierpnia tj. sobota! o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zgromadzą się przed Kurią przy ul. Franciszkańskiej na wspólną modlitwę wsparcia za Księdza Arcybiskupa Marka. Jako duszpasterze serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Dla osób które chcą wspólnie jechać parafia zorganizuje transport. Można udać się również własnymi samochodami. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do środy włącznie.
  6. Burmistrz Miasta Zakopane informuje o utrudnieniu w ruchu samochodowym. Ze względu na przebieg VI etapu wyścigu Tour de Pologne na trasie Zakopane – Kościelisko w dniu 8 sierpnia br. Ul. Powstańców Śląskich będzie zamknięta od godz. 10.00 do zakończenia imprezy.