Ogłoszenia Duszpasterskie: Trójcy Najświętszej – Niedziela 16 czerwca 2019r.

 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym: Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego (Brata Albertą) zakonnika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré; w środę – św. Józefa.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 9.00.
 5. BÓG ZAPŁAĆ W najbliższy czwartek 21 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Jerzy Berdychowski CM. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 przy ołtarzu na os. Topory – plac za domem Państwa Macura, kolejne ołtarze będą przy domu Państwa Walkosz, następny przy domu Państwa Marduła (Janosówka), kolejny przy domu Państwa Jasica (Piszczory), procesję zakończymy w kościele. Już dziś prosimy zainteresowanie się i sąsiedzką pomoc przy wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem.
 6. W najbliższy poniedziałek i wtorek siostry zapraszają dziewczynki z przedszkola i młodszych klas szkoły podstawowej na próbę sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała
 7. BÓG ZAPŁAĆ Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. (w tym roku było ich tylko jedenaścioro). Dlatego też prosimy by podobnie jak w latach ubiegłych dołączyli ojcowie osób, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania (a w tym roku wybierzmowanych zostało 34 osoby). By zachować porządek bardzo proszę o wpisanie się ojców na listę, która znajduje się w zakrystii lub ustalenia swojej obecności z ks. katechetą.
 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz procesja Różańcowa Światła. Tym uroczystościom będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Jarosław Wojewódka CM. A po procesji udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
 9. Dziś na Mszy św. o godz. 18.30 oprawę muzyczną poprowadzi Chór Młodzieżowy……, a po Mszy św. będzie krótki koncert.