Ogłoszenia Duszpasterskie na Zesłanie Ducha Świętego – VIII Niedziela Wielkanocna 9 czerwca 2019r.

  1. Przez cały czerwiec Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej w niedzielę o godz. 18.00.
  2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w środę – błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy; w czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w czwartek – św. Antoniego; w sobotę– róża św. Zofii.
  4. Dziś w Sanktuarium Najświętszej Rodziny Koncert – Misterium w 22 rocznicę Pielgrzymki do Zakopanego Wielkiego Polaka i Papieża św. Jana Pawła II pt. „PAMIĘTAMY”. Koncert o godz. 19.45. Zaproszenia można otrzymać w zakrystii.
  5. Za dwa tygodnie w czwartek 21 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Jerzy Berdychowski CM. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 przy ołtarzu na os. Topory – plac za domem Państwa Macura, kolejne ołtarze będą przy domu Państwa Walkosz, następny przy domu Państwa Marduła (Janosówka), kolejny przy domu Państwa Jasica (Piszczory), procesję zakończymy w kościele. Już dziś prosimy zainteresowanie się i sąsiedzką pomoc przy wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem.
  6. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. (w tym roku było ich tylko jedenaścioro). Dlatego też prosimy by podobnie jak w latach ubiegłych dołączyli ojcowie osób, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania (a w tym roku wybierzmowanych zostało 34 osoby). By zachować porządek bardzo proszę o wpisanie się ojców na listę, która znajduje się w zakrystii lub ustalenia swojej obecności z ks. katechetą.