Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00 a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na procesję różańcową światła po Mszy św. wieczornej.
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko; w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:
  w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – świętej Rodziny; w piątek – św. Teresy.
 4. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w szerzenie przesłania Cudownego Medalika.
 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. tego dnia dodatkowa Msza św. O godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15.
 6. W najbliższą sobotę – 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej – przynieśmy ze sobą na Eucharystię świece.
  Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. O pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia prosimy Muzykę i Parafialny Regionalny Zespół GIEWONT, a także młodych akordeonistów.
 7. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem. Można również zabrać informatory leżące na półce pod chórem.
 8. Ks. Włodzimierz Małota CM zaprasza na Mszę św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego czyli tzw. Trydencką: w naszej świątyni w środę 30 stycznia o godz. 18.00; w Kaplicy na Jaszczurówce w czwartek 31 stycznia o godz. 18.00; i w Krościenku nad Dunajcem w piątek – 1 lutego o godz. 19.00.
 9. S. Ewie i ks. Jerzemu oraz seminarzystom Seminarium Internum Zgromadzenia Misji dziękujemy za poprowadzenie półkolonii organizowanych przez szkołę i naszą parafię.
 10. (Komunikat Arcybiskupa o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i o Dialogach 2019)
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w minionym tygodniu Franciszka Gąsienicę – Jacków z os. Wojdyły. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…