Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00 a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30.
 2. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek –  Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła dla duszpasterzy tej parafii – misjonarzy św. Wincentego a Paulo jest to uroczystość, gdyż będzie to kolejna rocznica powstania Zgromadzenia Misji; w sobotę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w czwartek – Św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny; w następną niedzielę – Św. Wincentego a Paulo.
 4. Już za niecałe dwa tygodnie – 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
  LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE.
  BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. JEŚLI BRAKOWAŁOBY KTÓREGOŚ Z MAŁŻEŃSTW, PROSIMY O ZGŁOSZENIE TEGO W ZAKRYSTII. Swój udział mogą zgłosić również małżeństwa, niemieszkające teraz na terenie naszej parafii ale uczęszczające  systematycznie do naszego Sanktuarium.
 5. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
 6. 27 stycznia  – za tydzień w niedzielę -zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła na godz. 18.30.
 7. Lekarz weterynarii pan Wacław Gutt – Mostowy informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się na Olczy dnia 21.01.2019 tj. w poniedziałek w następujących godzinach: 13.00 – 14.00 przy remizie OSP Olcza; 14.00 – 15.00 na os. Stachonie przy domu p. Stachoń –Wilk; 15.00 – 15.15 na os. Wojdyły.
 8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą wczoraj Antoninę Topór z os. Frączkówka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…