Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła – Dzień Modlitw Za Prześladowany Kościół 28 października 2018 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii:
  od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę dla najmłodszych o godz. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży po Mszy św o godz. 20.00 procesja różańcowa światła; w niedzielę wsopólny różaniec o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca: w środę –
  św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny; w sobotę – św. Wincentego a Paulo.
 4. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.
 6. Już za kilka dni listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 7. W następną niedzielę 28 października dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do komunii i ich rodziców.
 8. Również za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła uczniowie SP 4 na Olczy zaprezentują spektakl słowno-muzyczny poświęcony bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce. Zapraszamy rodziców, młodzież naszej parafii i wszystkich zainteresowanych.
 9. Pamiętajmy, że za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Cofamy zegary o godzinę, czyli śpimy godzinę dłużej.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.