Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła 23 września 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. O. Pio, zakonnika, w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, w sobotę – święto Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała.
  2. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Moniki, w sobotę – św. Rodziny.
  3. Dziś i w każdą trzecią niedzielę miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 Rodziców z dziećmi Przedszkolnymi oraz z klas 0, 1, 2, 3 a także młodsze dziewczęta z Krucjaty Maryjnej i młodszych ministrantów.
  4. Od poniedziałku swoje rekolekcje formacyjne w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium będzie przeżywać grupa kapłanów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Polecamy ich waszym modlitwom.
  5. Św. Stanisław Kostka to patron m.in. siostry Stanisławy Lipki, naszej organistki i posługującej w kancelarii. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy uroczyście życzenia. Będzie to też szczególny czas dla siostry gdyż w tych dniach obchodzi jubileusz 50-u lat powołania, czyli 50 lat od dnia, w którym rozpoczęła życie zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanej. Na tę uroczystość i wspólną modlitwę w intencji siostry Stanisławy serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
  6. Po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 zapraszamy do dolnego kościoła, na wystawę pt. „Od żołnierza do generała”. Oprowadza po niej sam autor wystawy pan Adam Kitkowski.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w auli dolnego kościoła obowiązkowe spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów. Obecność rodzica i zaakceptowanie zasad obowiązujących w nowym roku jest warunkiem kontynuowania przygotowań przez młodzież. W razie uzasadnionej nieobecności prosimy rodziców o jak najszybszy indywidualny kontakt z ks. Jerzym Rutkowskim CM.
  8. W imieniu najbliższej jego rodziny i swoim składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na rehabilitację niepełnosprawnego Mateusza Głowni. Zabrano ponad trzy i pół tysiąca zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą pomoc.
  9. Pielgrzymka z Zakopanego do Sanktuarium MB w Lewoczy odbędzie się w niedzielę 30 września 2018r. Wyjazd autokarami o godz. 10.00 z parkingu przy Al. 3-go Maja (Łukaszówki) . Koszt 40 zł. Zapisy w parafii Najświętszej Rodziny. Msza św. Sanktuarium na Mariańskiej Górze w Lewoczy o godz. 14.30.
  10. Odnowa w Duchu Świętym działająca w parafii pw. Świętego Krzyża w Zakopanem zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w ciągu 8 tygodni w każdy piątek (z wyjątkiem 3 listopada, tj. w sobotę) od 28 września 2018r. do 16 listopada 2018r., o godz. 17.00 Msza święta, uwielbienie i konferencja oraz spotkania w grupach.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.