Ogłoszenia Duszpasterskie: XIX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Stanisława Deszcza CM misjonarza i dziękujemy za wygłoszone do nas dzisiaj słowo. Ks. Stanisław od 6 lat jest misjonarzem w Beninie niedużym Afrykańskim państwie. Wcześniej głosił Dobrą Nowinę w Kongo.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – święto NMP Kalwaryjskiej; we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w środę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi; w piątek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona naszej archidiecezji.
 4. Swoją zmianę w tym tygodniu ma: w poniedziałek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.
 5. W środę w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny –w naszym sanktuarium jest to jeden z czterech w ciągu roku dni, kiedy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Tego dnia kazania będzie głosił i zbierał ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła ks. Janusz Bola SDS proboszcz parafii na Pardałówce.
  15 sierpnia wspominamy 98. rocznicę wybuchu bitwy warszawskiej „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie broniąc Europy przed nawałą komunizmu jak i o tych, którzy dziś strzegą granic naszej Ojczyzny i naszego bezpieczeństwa.
 6. 15 sierpnia 2018, godzina 16.00 zapraszamy na wernisaż wystawy poświęconej uczestnikom I i II wojny światowej związanych z Podhalem Idee wolnościowe
  w Zakopanem przed 1918 rokiem pt. „Od żołnierza do generała” – będzie to opowieść multimedialna Marka Zaniewskiego i Adama Kitkowskiego.
 7. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w minionym tygodniu śp. Helenę Okręglak z os. Huty. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…