Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018 r

W naszej parafii przeżywamy dziś 30 rocznicę poświęcenia naszej świątyni dokładnie to wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Jerzego Berdychowskiego CM, który podejmie posługę duszpasterską w naszej parafii i Sanktuarium.
 3. Przez miesiące wakacyjne w naszej parafii gościmy kleryków misjonarskiego seminarium. W minionym tygodniu swoją praktykę rozpoczęli i będą z nami przez kolejny tydzień kleryk Kamil i kleryk Nikolas.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – świętej Rodziny; w środę – św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.15. Zachęcamy, by ze spowiedzi skorzystać przed pierwszym piątkiem. W naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 7. W środę w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy się modlić na Mszach św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” zabiją dzwony kościelne.
 8. Parafia Najświętszej Rodziny organizuje autokarową Pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550zl. Zapisy w kancelarii parafii Najświętszej Rodziny wraz z zaliczką 500zł do końca lipca 2018r.
 9. Prośmy o potrzebne łaski dla wszystkich żyjących fundatorów i budowniczych naszej świątyni: O Maryjo bez grzechu poczęta…. Natomiast tych dobrodziei, i budowniczych tej świątyni, którzy już odeszli z tego świata, także ks. Kardynała Franciszka Macharskiego konsekratora tego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…