Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła 15 lipca 2018 r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30.

  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – we wtorek – w środę – ; w czwartek – św..

  4. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 28 lipca br.. Zapraszamy nie tylko osoby należące do Apostolatu, ale wszystkich chętnych, którzy chcieliby pokłonić się Królowej Polski w wizerunku Czarnej Madonny. Na listę można wpisać się w zakrystii.

  5. W związku z przygotowaniem do Międzynarodowego festiwalu folkloru ziem górskich w Zakopanem, zespół Giewont serdecznie zaprasza byłych i obecnych członków na próby w poniedziałek i środę.

  6. Już za tygodzień będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym roku wybrzmi szczególne ze względu na jubileusz 30 lecia konsekracji tej przepięknej świątyni jak i 10 lat od nadania jej godnością Sanktuarium. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Olcza, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Władysław Zązel. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz., 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. Na ten szczególny czas przygotujmy swoje serca przez dobrze przygotowaną szczerą spowiedź. Radość łaski odpustu niech wyrazi się również w przystrojeniu na ten dzień naszych domów szczególnie na trasie przejazdu Banderii wiozącej ks. metropolitę z Księżówki. Dokładny plan umieszczony jest na plakatach przed kościołem i w gablocie.

  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Walkosz z os. Frączkówka. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

  8. Komunikat: Szanowni Państwo, w dniach 9 do 31 lipca, z wyłączeniem dni 21 i 22 lipca, kiedy odbywają się uroczystości parafialne, początkowy fragment ulicy Piszczory będzie wyłączony z ruchu. Dojazd do kościoła będzie możliwy od strony ulicy Walkosze.