Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła 8 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30.
 2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jarosława Rodzika, pallotyna, będzie on głosił Słowo Boże a po Mszach świętych będzie możliwość nabycia modlitewnika i czasopisma kwartalnika o Bożym Miłosierdziu.
 3. Przez miesiące wakacyjne w naszej parafii będziemy gościć kleryków misjonarskiego seminarium. Od wczoraj swoją praktykę rozpoczął kleryk Andrzej.
 4. Kalendarz liturgiczny: w środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika: w piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w piątek – św. Antoniego.
 6. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 28 lipca br.. Zapraszamy nie tylko osoby należące do Apostolatu, ale wszystkich chętnych, którzy chcieliby pokłonić się Królowej Polski w wizerunku Czarnej Madonny. Na listę można wpisać się w zakrystii.
 7. W związku z przygotowaniem do Międzynarodowego festiwalu folkloru ziem górskich w Zakopanem, zespół Giewont serdecznie zaprasza byłych i obecnych członków na spotkanie organizacyjne w dniu 9 lipca tj. poniedziałek o godz. 19.30 do auli dolnego kościoła.
 8. Już za dwa tygodnie będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym roku wybrzmi szczególne ze względu na jubileusz 30 lecia konsekracji tej przepięknej świątyni jak i 10 lat od nadania jej godnością Sanktuarium. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Olcza, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Władysław Zązel. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo.
 9. Zaproszenie (komunikat) ks. Arcybiskupa na Pieszą Pielgrzymkę krakowską do Częstochowy (osobna karta).
 10. Komunikat: Szanowni Państwo,w dniach 9 do 31 lipca, z wyłączeniem dni 21 i 22 lipca, kiedy odbywają się uroczystości parafialne, początkowy fragment ulicy Piszczory będzie wyłączony z ruchu. Dojazd do kościoła będzie możliwy od strony ulicy Walkosze. Wyłączenie spowodowane jest koniecznością wykonania prac przy stabilizacji osuwiska znajdującego się wzdłuż drogi. Prowadzona inwestycja poprawi poziom bezpieczeństwa osób korzystających z ulicy Piszczory. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia. Burmistrz Miasta Zakopane – Leszek Dorula