Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018 r.

  1. Przez cały czerwiec, modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny: dziś przypada wspomnienie – św. Brata Alberta Chmielowskiego; w czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; za tydzień w niedzielę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek – św. Józefa.
  4. Jutro w poniedziałek 18.06.2018 r. po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam również wszystkich chcących się włączyć w przygotowania do uroczystości odpustu parafialnego.
  5. W środę 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową światła.
  6. Wolą przełożonych Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Jacek Hareńczyk CM przechodzi do duszpasterstwa parafii Matki Bożej z Luordes w Krakowie. Wspólną modlitwą podziękujemy mu za pracę w naszej parafii w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
  7. Dziś jak było zapowiedziane tydzień temu na prośbę społeczności parafii w Gliczarowie Górnym gdzie cztery tygodnie temu spłonął z całym dobytkiem dom rodziny Węgrowskich, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia pogorzelców w odbudowie przez ofiary składane przy wyjściu z kościoła.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Józefa Szaflarskiego z os. Huty. Wieczny odpoczynek…