Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 25 marca 2016 roku

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Cezarego Chwilczyńskiego, który poprowadzi dla nas rozważania podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
 2. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku
  i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00.
  Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.00
  .
  Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie
  Okazja do spowiedzi: wtorek od 8.30 – 9.30; 17.30 – 18.30; 19.30 – 20.30; w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Jednak, jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy podczas Triduum Paschalnego byli w stanie łaski uświęcającej.
  Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 3. Rekolekcje w Radio ALEX od dziś do środy włącznie o godz. 20.00. Serdecznie zachęcamy, szczególnie tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych.
 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki i św. Rodziny.
 5. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wraz z Rodzicami i Uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej.
 6. Również dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zakopanego, początek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Rodziny a zakończy się w kościele Św. Krzyża. Ufam, że, jak co roku reprezentacja naszej parafii poniesie krzyż i poprowadzi rozważania.
 7. Chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższą środę od. godz. 9.30. Osoby chore i starsze, do których nie przychodzi ksiądz w I piątki, a chciały by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. proszę zgłaszać w zakrystii.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych w sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność, która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych koszy. Prosimy o pomoc w dyskretnym wskazaniu takich rodzin i osób przez osobiste zgłoszenie nazwisk do księdza Proboszcza.
 9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za dar Waszego serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed liturgią Triduum Paschalnego wg. Wyznaczeni, które chłopcy otrzymali od księdza opiekuna. Prosimy rodziców o dopilnowanie obecności synów na próbach. Obecność obowiązkowa.
 11. Po Mszy św. zapraszam na chwilę do zakrystii zelatorów Żywego Różańca, by uzgodnić sprawy związane z procesją Rezurekcyjną.
 12. Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na walne spotkanie sprawozdawcze do Remizy OSP Olcza dziś na godzinę 12.30.
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu śp. Bożenę Przygodzką i Józefa Topór – Jadzarz. Wieczny odpoczynek … Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.