Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 roku

 1. Przeżywamy czas wizytacji kanonicznej. W dniu wczorajszym ks. bpa Jan Szkodoń spotkał się z przedstawicielami grup działających przy naszej parafii oraz na wieczornej Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Modlitwa nabożeństwo gorzkich żali w dniu dzisiejszym ofiarowana jest za naszych drogich zmarłych. Szczególnie mocno wybrzmi przed wieczornym nabożeństwem. Na godz. 17.40 ks. Biskup zaprasza do wspólnej modlitwy za zmarłych na naszym cmentarzu. Następnie przejdziemy do świątyni gdzie o godz. 18.00 będziemy się modlić śpiewem Gorzkich Żali.
 3. Jak co roku możemy włączyć się w akcję Caritas pomocy najuboższym nabywając przy wyjściu z kościoła cukrowe baranki wielkanocne. Jak co roku przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Jutro Uroczystość św. Józefa; dodatkowa msza św. o godz. 9.00. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu w 20 rocznicę święceń biskupich.
 5. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chcących nieść przesłanie Cudownego Medalika.
 6. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Miał je prowadzić Ks. Rafał Cyfka, dyrektor Biura Regionalnego w Krakowie „Pomocy Kościołowi w potrzebie”, lecz obowiązki związane z koordynowaniem niesienia pomocy cierpiącym, wezwały go do wyjazdu w tym czasie do Syrii. Rekolekcje poprowadzi ks. Cezary Chwilczyński – dyrektor Radia Rodzina z diecezji wrocławskiej. Już dziś tak zaplanujmy swe zajęcia, by móc skorzystać z nauk rekolekcyjnych.
 7. W niedzielę palmową poświęcenie palm na każdej Mszy św. a uroczysta procesja o godz. 11.00. tego dnia o godz. 15:00 będzie dodatkowa Msza święta i spotkanie, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 8. Za tydzień po Mszy o godz. 11.00 uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej zapraszają na misterium pasyjne, które w tym roku będzie pokazane w formie teatru cieni. Po przedstawieniu będzie można złożyć ofiary, które uczniowie chcą przekazać na pomoc głodującym dzieciom w Afryce.
 9. Tydzień temu młodzież z naszego Dekanatu kwestowała w naszej parafii na organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panam. Na ten cel zebrano 1844 zł. W imieniu młodych składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać!
 10. Przypominamy, że za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
 11. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św., ks. biskup będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.