Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu- 11 MARCA 2018 ROKU

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych
  i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali
  w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Jak co roku możemy włączyć się w akcję Caritas pomocy najuboższym nabywając przy wyjściu z kościoła cukrowe baranki wielkanocne.
 2. W tym tygodniu swoją Różańcową zmianę mają: we wtorek – Róża św. Antoniego,
  w czwartek – św. Zofii, w piątek – św. Jana Pawła II, w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
 3. Dziś Ks. Katecheta zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży, która w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 przyjmie Sakrament Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w salce dolnego kościoła.
 4. W tych dniach (10.03.) przeżywamy 28 rocznicę powstania Radia Alex. Z tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy je tworzą za wszelkie dobro jakiego doświadczają słuchacze a także prosić dobrego Boga przez wstawiennictwo Niepokalanej o potrzebne łaski dla całej redakcji i tego dzieła.
 5. Już w najbliższą sobotę rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Naszą wspólnotę odwiedzi ks. bp Jan Szkodoń. Już dziś wzywając wstawiennictwa NMP obejmujemy naszą modlitwą ks. Biskupa jak i naszą wspólnotę parafialną prosząc Boga o dobre owoce tego szczególnego czasu. W ramach wizytacji są przewidziane w sobotę spotkania z grupami parafialnymi. I tak na godzinę 15.00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza, Krucjatę Maryjną oraz Mały Giewont. Na godz. 15.30 Apostolat Maryjny, Róże Żywego Różańca, Parafialny Regionalny Zespół Giewont oraz Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, a o godz. 16.00 spotkanie z Radą Parafialną.
 6. W niedzielę palmową 25 marca o godz. 15:00 będzie dodatkowa Msza święta, a po niej spotkanie, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 7. Młodzież z naszego Dekanatu organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy
  w styczniu 2019 r. Koszty są duże, sami podejmują różne prace by zdobyć potrzebne fundusze. Pojawiła się też prośba o wsparcie tej inicjatywy. Dziś po Mszach Świętych będą przy wyjściu z kościoła zbierać ofiary do puszek na ten cel. Za każdą ofiarę w imieniu swoim i młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać.