Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 roku

  1. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, XXII Dzień Życia Konsekrowanego Msze św. w naszej świątyni tego dnia o godz. 7.00; 9.00; 17.00 i 20.00.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Moniki i Św. Rodziny; w czwartek – św. Teresy; w sobotę – św. Barbary.
  3. Jutro w poniedziałek 29 stycznia br. po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Róże Żywego Różańca, Apostolat Maryjny i Strażaków OSP Olcza.
  4. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. o godz. 17.00
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek ks. Jan i ks. Jerzy od godz. 9.00, a ks. proboszcz od godz. 10.00. w sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.45.
  6. 2 lutego, czyli w najbliższy piątek w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej o godz. 17.00, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE. BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. JEŚLI BRAKOWAŁOBY KTÓREGOŚ Z MAŁŻEŃSTW, PROSIMY O ZGŁOSZENIE TEGO W ZAKRYSTII. Swój udział mogą zgłosić również małżeństwa, które dziś nie mieszkają na terenie naszej parafii, ale uczęszczają systematycznie do naszego Sanktuarium.
    Ponieważ jest to piątek, jako proboszcz na czas kolacji dla uczestników tej uroczystości udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
  7. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. W tym tygodniu m. in. koncert w naszym kościele: 1 lutego – w czwartek o godz. 17.00 Msza Święta, a po niej koncert w wykonaniu Zespołu im. Klimka Bachledy.