Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła- 21 stycznia 2018 roku

 1. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła dla duszpasterzy tej parafii – misjonarzy św. Wincentego a Paulo jest to uroczystość, gdyż tego dnia przeżywać będą rocznicę powstania Zgromadzenia Misji; w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w środę – Św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny; w sobotę – Św. Wincentego a Paulo.
 3. Zespół muzyki sakralnej z Doniecka i Ługańska na Ukrainie, który tydzień temu gościł w naszym Sanktuarium, serdecznie dziękuje za datki złożone po Mszach na rzecz remontu domu w Krzywaczce, w którym zamieszka 5 polskich rodzin katolickich z terenu objętego działaniami wojennymi. Zebrano prawie 6.000 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła miłosierdzia.
 4. Dziś o godz. 12.00 zapraszamy na JASEŁKA w wykonaniu Małego Giewontu. Przedstawienie odbędzie się w auli dolnego kościoła.
 5. 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
  LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE.
  BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. JEŚLI BRAKOWAŁOBY KTÓREGOŚ Z MAŁŻEŃSTW, PROSIMY O ZGŁOSZENIE TEGO W ZAKRYSTII. Swój udział mogą zgłosić również małżeństwa, które dziś nie mieszkają na terenie naszej parafii ale uczęszczają systematycznie do naszego Sanktuarium.
 6. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
 7. 27 stycznia zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła na godz. 20.00.
 8. Za tydzień w poniedziałek 29 stycznia br. po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Róże Żywego Różańca, Apostolat Maryjny i Strażaków OSP Olcza.