Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 24 Grudnia 2017 Roku Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia

 1. Dzisiejsza IV niedziela Adwentu jest też dniem wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia. Zasiadając do stołu wigilijnego przeżywajmy go w sposób chrześcijański i pielęgnujmy zwyczaje z nim związane, czyli: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa (z rozd. 2), wspólny śpiew kolęd, a o północy Pasterka. Przed Pasterką zapraszamy na Koncert Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT. Ofiary składane na tace podczas Pasterki przeznaczona są na Fundusz Obrony Życia SOS.
  W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele tylko do południa, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Transmisja Mszy św. przez radio Alex dla chorych i starszych w dniu dzisiejszym będzie wyjątkowo o godz. 11.00 i Pasterka o północy.

O godz. 17. Bicie dzwonów przypomni nam, że czas zasiąść do stołu wigilijnego.

 • Poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 18.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)
 • Wtorek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. W naszych modlitwach pamiętajmy o byłym katechecie w naszej parafii ks. Szczepanie Szpotonie CM. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy polecać modlitwie i złożymy życzenia z racji imienin s. Ewie Kotarbie i ks. Janowi Szwaikowskiemu CM
 • Środa– święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,
 • 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00. przewodniczył jej będzie ks. Grzegorz Belczak MIC – proboszcz parafii na Cyrhli. Tego dnia odpust w parafii na Harendzie
 • Czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, odpust w Parafii przy Krupówkach.
 1. Ojcowie Bernardyni zapraszają w następną niedzielę o godz. 19.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny
 2. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże:
 3. Jak zapowiadaliśmy dziś przy ołtarzu pali się światło przyniesione przez harcerzy z Betlejem. Po Mszy można odpalić ogień i zanieść do swoich domów by towarzyszył nam przy wieczerzy wigilijnej.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Stachoń zmarłego w USA i śp. Józefa Stachoń Groblowy z os. Stachonie. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.