OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII tydzień zwykły 8 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU

 1. Trwa miesiąc październik w Kościele w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie tej przepięknej i skutecznej modlitwy.
  W sanktuarium różaniec dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 2. Dziś obchodzimy 17 Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu do specjalnych puszek ministranci i krucjata maryjna będą zbierać ofiary na wsparcie funduszu stypendialnego Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 3. Od poniedziałku do piątku w naszym Domu Misyjnym swoje rekolekcje będzie przeżywać kolejna grupa kapłanów ze Zgromadzenia Misji. Polecamy ich waszym modlitwom.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa;
  w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 5. W tym tygodniu w piątek swoją zmianę będzie miała róża św. Antoniego.
 6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140-lecia objawień Maryi, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2017r. Koszt 300zł. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
  Osoba do kontaktu: Katarzyna Stachoń Groblowy tel. 503 102 537
 7. Dziś po każdej Mszy św. będzie można złożyć podpis na listach dotyczących projektu obrony życia poczętego. (Potrzebny jest numer PESEL)
 8. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w ogólnopolską modlitwę różańcową „Różaniec do granic”. Zarówno tym, którzy wyszli na granice naszego kraju, tym, którzy trwali na modlitwie w kościele parafialnym jak i wszystkim chorym, starszym i cierpiącym za modlitwę w swoich domach. Niech Maryja wyprosi potrzebne dla Was łaski.
 9. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii siostra przyjmuje na wypominki.
 10. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwach o wychowawcach i nauczycielach.
 11. Zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie byli na spotkaniu, ks. Proboszcz zaprasza do zakrystii po Mszy św.