OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII tydzień zwykły 4 WRZEŚNIA 2017 ROKU

  1. Dziś pierwsza niedziela Miesiąca – Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej świątyni. Przypominamy, że od 1 września Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  2. Jutro – poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców, oraz pracowników szkół, by z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok pracy.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w minionym tygodniu zostały one przekazane w kwocie 5000 zł na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, które w ostatnim czasie przeszły przez Polskę.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże: w poniedziałek św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 12.30 będziemy dziękować dobremu Bogu za 25 lat życia zakonnego s. Ewy Kotarby – dyrektorki Przedszkola i przełożonej domu Sióstr Służebniczek na Olczy. Natomiast w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się Modlić i złożymy życzenia ks. Jackowi Hareńczykowi CM z racji jego imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zachęcamy do trwania na modlitwie za ciężko chorego gimnazjalistę Stanisława, prosząc Boga, by Stanisław jak najszybciej powrócił do pełni zdrowia. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 18.30 lektorzy, ministranci i kandydaci oraz dziewczęta z Krucjaty Maryjnej zainaugurują nowy rok formacji. Zapraszamy również rodziców. Będzie to także okazja do zapisania do Krucjaty Maryjnej tych dziewcząt i do grona ministrantów tych chłopców, którzy jeszcze chcieliby służyć przy ołtarzu. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla ministrantów i ich rodziców w auli dolnego kościoła.
  9. Zaproszenie do Kalwarii Zebrzydowskiej na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin – Chętnych do wspólnego pielgrzymowania prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Pojedziemy autokarem wraz z przedstawicielami parafii na Bystrem. Autobus wyjedzie z pod kościoła oo. Bernardynów i pojedzie przez Olczę o godz.6.00.