OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI tydzień zwykły 27 SIERPNIA 2017 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu do czwartku o godz. 7.00 i 20.00, a od 1 września, czyli od piątku wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój. Dziś 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30.
  2. Jak zapowiadaliśmy w minioną niedzielę, dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary, które będą przekazane na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, które w ostatnim czasie przeszły przez Polskę.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone przez parafian jak i gości na budowę kościoła na Antałówce zebrano ofiar ponad 9.000 zł, podobną kwotę złożona została tydzień temu na Misje.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00 tego dnia spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.
  5. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
  7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże: dziś św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek św. Moniki; we wtorek świętej Rodziny; w piątek – św. Teresy.
  8. Pragniemy poinformować, że gimnazjalista Stanisław, który przeszedł przeszczep szpiku kostnego, przedwczoraj po raz pierwszy od marca wyszedł na chwilę poza mury szpitala. Trwajmy jednak modlitwy, by jak najszybciej powrócił do pełni zdrowia. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  9. Parafialny Regionalny Zespół Giewont serdecznie dziękuje parafianom, księżom i przyjaciołom zespołu za wsparcie i okazaną pomoc podczas przygotowań do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, co zaowocowało zdobyciem nagrody – srebrnej ciupagi. Dziękujemy także organizatorom festiwalu, a także Prezesowi Związku Podhalan Oddział w Zakopanem za pamiątkowe wyróżnienie. A my gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  10. W 37 rocznicę podpisania porozumień gdańskich – w czwartek 31 sierpnia 00. Bernardyni na Bystrem zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Poprzedzoną modlitwą różańcową o pojednanie o godz.17.30.