OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej X tydzień zwykły 11 CZERWCA 2017 ROKU

Zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ w niedzielę na godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.30.

 1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: we wtorek – św. Antoniego, w piątek św. Zofii i św. Jana Pawła II, w sobotę różę św. Jadwigi Królowej. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Róż żywego Różańca.
 3. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w dniu jutrzejszym 12 czerwca po wieczornej Mszy św. Oczywiście na to spotkanie również przychodzą kandydaci.
 4. 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). W tym roku procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się na granicy naszej parafii Mszą św. o godz. 8.00 na os. Frączkówka na przeciwko kapliczki u państwa Gawlak, drugi ołtarz na posesji państwa Galica na os. Frączkówka trzeci u państwa Trebunia na os. Stachonie i czwarty przy kościele. Już dziś prosimy o zorganizowanie sią na osiedlach by przygotować poszczególne ołtarze.
 • Ojców dzieci komunijnych prosimy o poniesienie figury Matki Bożej w tym dniu jak i przez całą oktawę. Prosimy by zgłosili się po Mszy św. do księdza Jacka.
 • Serdecznie zapraszamy do ubogacenia procesji muzykę nie tylko zespołu Giewont, ale i innych muzykantów z naszej parafii.
 • Róże Różańcowe prosimy o poniesienie feretronów, sztandarów i baldachimu. Przedstawicieli róż – zelatorów – prosimy o kontakt po Mszy św. z siostra Jolentą w zakrystii.
 • Zapraszamy dziewczęta, które chciałyby wesprzeć śpiew przy ołtarzach do zgłoszenia się do s. Stanisławy. Zapraszamy także starszych ministrantów, którzy nie zawsze mogą służyć w tygodniu do służby w tym dniu.
 • Próba sypania kwiatów dla dziewczynek z przedszkola oraz pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
 • Oczywiście niech to święto będzie ubarwione pięknymi góralskimi strojami.
 1. Zbliża się lato a już i teraz, zdarzają się ciepłe dni. Dlatego chcemy przypomnieć dzieciom, młodzieży, paniom i panom o ważnej dla wszystkich sprawie. Wybierając się do kościoła zadbajmy o GODNY dla tego miejsca strój. Zdarzają się, bowiem przypadki albo bezmyślności albo braku przyzwoitości. Prosimy Parafian, którzy przyjmują w swych domach turystów, aby z delikatnością powiedzieli im o tej sprawie.
 2. Jak co roku nasza parafia dzięki pomocy Urzędu Miasta Zakopane organizuje kolonie w Ustroniu Morskim oraz półkolonie z wędrówkami po Tatrach. Dokładne informacje, co do daty i miejsca oraz zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza. Pierwszeństwo posiadają ministranci i dziewczęta z Krucjaty Maryjnej.
 3. W przyszłą niedzielę (18 czerwca), gościć będziemy w naszej parafii młodzież z Wolontariatu Misyjnego naszego Zgromadzenia „MISEVI Polska”, która pragnie podzielić się swoim doświadczeniem pracy na Madagaskarze oraz zachęcić nas wszystkich do włączenia się w pomoc misyjną. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Tego też dnia o godz. 11.00 Mszę św. odprawią w naszej świątyni nowo wyświęceni kapłani Zgromadzenia Misji.
 4. Ks. dr Szczepan Szpoton CM dziękuję za pamięć i modlitwę wszystkim parafianom, którzy wspierali go przez pięć lat studiów w Rzymie jak i w czasie obrony pracy doktorskiej.