OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego VIII Niedziela Wielkanocna 4 CZERWCA 2017 ROKU

  1. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ w niedzielę na godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.30.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Za tydzień w Niedziele Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże w środę – Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Róż żywego Różańca.
  5. Już dziś informujemy, że spotkanie dla rodziców uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 11 czerwca po wieczornej Mszy św.
  6. 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). W tym roku procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się Mszą św. na os. Frączkówka na placu na przeciwko kapliczki u państwa Papież, drugi ołtarz na posesji państwa Galica na os. Frączkówka trzeci u państwa Trebunia na os. Stachonie i czwarty przy kościele. Już dziś prosimy o zorganizowanie sią by przygotować poszczególne ołtarze. Ojców dzieci komunijnych prosimy o poniesienie figury Matki Bożej. Prosimy by zgłosili się do księdza Jacka.
  7. Zbliża się lato a już i teraz, zdarzają się ciepłe dni. Dlatego chcemy przypomnieć dzieciom, młodzieży, paniom i panom o ważnej dla wszystkich sprawie. Wybierając się do kościoła zadbajmy o GODNY dla tego miejsca strój. Zdarzają się, bowiem przypadki albo bezmyślności albo braku przyzwoitości. Prosimy Parafian, którzy przyjmują w swych domach turystów, aby z delikatnością powiedzieli im o tej sprawie.
  8. W tym tygodniu będziemy przeżywać uroczystości 100 lecia objawień Fatimskich i 20 lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do Zakopanego. Tym wydarzeniom towarzyszy wiele wystaw, spotkań. Dokładny program znajduje się na plakatach i w informatorach, które można zabrać ze stolika pod chórem.
  9. Polecamy Waszym modlitwom ks. Szczepan Szpotona CM – byłego katechetę w naszej parafii, który w najbliższą środę 7 czerwca w Rzymie będzie bronić pracę doktorską.