OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 21 MAJA 2017 ROKU

 1. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące(dawne dni krzyżowe). Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będą połączone z nabożeństwami majowymi. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła: w środę– Wspomnienie NMP Wspomożenie Wiernych; w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; w następna niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże w środę – św. Jana Chrzciciela; we czwartek – św. Anny; w sobotę – różę św. Wincentego a Paulo.
 4. Dziś o godz. 11.00 będziemy modlić się z dziećmi przeżywającymi swoją pierwszą rocznicę Komunii św. Polecamy je oraz ich najbliższych waszym modlitwom.
 5. W najbliższą sobotę 27 maja zapraszamy na Mszę i procesję Różańcową Światła na godz. 20.00.
 6. Kandydatów na ministrantów i kandydatki do Krucjaty Maryjnej zapraszamy na Pierwsze wspólne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę po nowennie i Mszy świętej wieczornej.
 7. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Róż żywego Różańca.
 8. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu jutrzejszym 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity, a później procesja różańcowa światła.
 9. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 21 – 28 września 2017 r. Dodatkowe informacje można otrzymać w zakrystii.
 10. Jubileuszowa XX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2017” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 3 czerwca br. pod hasłem „…Wy jesteście moją nadzieją…”
 11. Informujemy, że główne polskie uroczystości 100 rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski odbędą się 6 czerwca 2017 r. w sanktuarium na Krzeptówkach, a uroczystości 20 rocznicy Pielgrzymki Jana Pawła II do Zakopanego też z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abp Marka Jędraszewskiego, ze Słowem Bożym Ks. Kard. Stanisława Dziwisza odbędą się 7 czerwca 2017 r. w kościele św. Krzyża o godz. 8.00. Do wzięcia w tych uroczystościach już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
 12. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem uprzejmie zaprasza na mieszkańców na debatę społeczną. Odbędzie się ona 24.05. o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zakopane. Tematyka zagadnień tej debaty znajduje się na plakacie.
 13. Pamiętajmy w modlitwie i małych gestach o Dniu Matki 25 maja.