OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 14 MAJA 2017 ROKU

 1. W dniu wczorajszym Kościół przeżywał 100 rocznicę pierwszego objawienia w Fatimie. Papież Franciszek podczas uroczystej Mszy św. ogłosił świętymi dzieci z Fatimy Franciszka i Hiacyntę.
  Niech te wydarzenia przypomną nam, że jednym z przepisów na dobre życie tu na ziemi jest modlitwa Różańcowa.. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Róż Żywego Różańca w naszej parafii. Można to uczynić w każdej chwili.
  Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła: dziś św. Macieja Apostoła – pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Macieju Golasie CM; w wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże w poniedziałek – Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; we czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – różę św. Józefa.
 4. Dziś o godz. 11.00 będziemy przeżywać pierwszą komunię dzieci klas III z naszej parafii. Polecamy je oraz ich najbliższych waszym modlitwom. Ufam, że w dniu dzisiejszym świętując radość dzieci nie pojawi się na stołach alkohol.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 będziemy modlić się z dziećmi przeżywającymi swoją pierwszą rocznicę Komunii św. Dzień wcześniej w sobotę zapraszamy dzieci i ich bliskich na nabożeństwo pokutne i Spowiedź.
 6. W sobotę 20 maja w Kościele seminaryjnym księży Misjonarzy w Krakowie przy ul. Stradomskiej święcenia kapłańskie przyjmie 4 młodych znanych nam ludzi dwóch przyjmie święcenia diakonatu i dwóch święcenia prezbiteratu.
 7. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity, a później procesja różańcowa światła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się w Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegorocznym Hasłem będą słowa „Czas na Rodzinę”. Rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Matejki. Po zakończeniu Marszu będzie piknik rodzinny. Serdecznie zapraszają organizatorzy.
 9. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 21 – 28 września 2017 r. Dodatkowe informacje można otrzymać w zakrystii.
 10. Parafia Kościelisko zaprasza na pielgrzymkę po Sanktuariach Wschodniej Polski w dniach 5 – 10 czerwca. Dokładne informacje można otrzymać w zakrystii.

Na koniec proszę o modlitwę w imieniu swoim, ks. Włodzimierza i kolegów, z którymi przyjeliśmy sakrament kapłaństwa 20 lat temu. Dokładna rocznica przypada w najbliższą środę.

Św. Macieju Apostole – módl się za nami; św. Franciszku i Hiacynto – módlcie się za nami.