OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego 23 KWIETNIA 2017 ROKU

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z Dzienniczka Siostry Faustyny: „Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże.”
  O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji solenizantów ks. Jerzego i siostry Jolenty. Polecamy ich waszej modlitwie.
 3. W liturgii Kościoła w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty; w piątek – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla; w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże w poniedziałek –św. Jana Chrzciciela; we wtorek św. Anny; w czwartek – różę św. Wincentego a Paulo i w piątek – św. Moniki.
 5. W środę 26.04. Spotkanie Apostolatu Maryjnego po wieczornej Mszy św.
 6. W czwartek 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję Różańcową Światła.
 7. Parafialny Regionalny Zespół Giewont składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się oraz uczestniczyli w uroczystościach jubileuszu 35 lecia działalności Zespołu, zwłaszcza chcemy podziękować naszym księżom, siostrom zakonnym, naszym strażakom, Związkowi Podhalan oddział Zakopane i ognisko Olcza, przedstawicielom władz samorządowych, radiu Alex, delegacjom innych zespołów, a przede wszystkim rodzicom z Małego Giewontu.
 8. Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Ks. Dziekan Bogusław Filipiak oraz Młodzież Zespołu Szkół Budowlanych zapraszają na uroczyste obchody poświęcone pamięci ofiar Golgoty Wschodu w dniu 27 kwietnia (czwartek). Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, następnie przemarsz na cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie zostanie przedstawiony program historyczny przygotowany przez młodzież oraz zostaną złożone pod tablicą Golgota Wschodu wieńce, kwiaty i zapalone znicze.
 9. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 21 – 28 września 2017 r. Dodatkowe informacje można otrzymać w zakrystii.
 10. Parafia św. Antoniego z Padwy na Bystrem zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę 30 kwietnia 2017r. o godz. 19.00

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: śp. Bartłomieja Sobańskiego z os. Stary Młyn. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”