OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 7 MAJA 2017 ROKU

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby kościoła.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 3. W liturgii Kościoła:
  Poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu.
  Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy w tym roku przeżywamy 100 rocznicę objawień.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – różę św. Antoniego.
 5. Jest wielką radością widzieć, że Olczanie nie zapomnieli wywiesić flag w barwach narodowych na 2 maja jak i to, że brali liczny udział w uroczystościach miejskich w dniu 3 maja. Bóg zapłać za piękne świadectwo.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 będziemy przeżywać pierwszą komunię dzieci klas III z naszej parafii.
  Jacek zaprasza na spotkanie jutro – 8 maja: o godz. 15.00 rodziców tych dzieci, a o godz. 16.00 rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę tego wydarzenia.
 7. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci mających przystąpić do I Komunii św. i ich najbliższych.
 8. W czwartek 11 maja br. rozpoczyna się 12 Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” Tegorocznym hasłem przewodnim będą słowa św. Jana Pawła II „Płoń nie za blisko nieba i nie za daleko”. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 17.00.
 9. (Zaproszenie ks. abp. Na Procesję na Skałkę) Oprócz zaproszenia do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w dniu 14 maja, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity, a później procesja różańcowa światła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 21 – 28 września 2017 r. Dodatkowe informacje można otrzymać w zakrystii.
 11. Parafia Kościelisko zaprasza na pielgrzymkę po Sanktuariach Wschodniej Polski w dniach 5 – 10 czerwca. Dokładne informacje można otrzymać w zakrystii.