OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2017 roku

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
  Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Podczas spotkań w czasie kolędy między innymi poruszaliśmy temat Róż Żywego Różańca i wiele osób deklarowało chęć dołączenia. Wszystkich, którzy przemyśleli i chcieliby się włączyć w tę formę modlitwy prosimy o zgłoszenie tego dziś lub za tydzień w zakrystii. Kiedy będziemy widzieli ile osób jest chętnych wtedy wskażemy Róże, do których będzie można dołączyć lub powołamy nowe. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.
 4. Jutro 4-ta rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
 5. Za tydzień w poniedziałek rozpoczną rekolekcje uczniowie Szkoły Podstawowej.
  Już dziś księdza rekolekcjonistę Michała Żebrowskiego CM i dzieci oraz młodzież powierzamy waszej modlitwie.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Pod chórem można również nabyć Baranki rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary z ich sprzedaży wspomogą dzieła pomocy osobom samotnym, starszym i chorym.
 7. Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza strażaków oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na Walne Zebranie, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 19 marca br. o godz. 12.30 w Domu Strażaka na Olczy.
 8. Ojcowie Bernardyni w dniach 6 – 7 maja br. organizują pielgrzymkę: do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, świątyni Opatrzności Bożej i jeśli wystarczy czasu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dokładne informacje można uzyskać w parafii pw. Św. Antoniego na Bystrem.