OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 22 stycznia 2017 roku

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Leszek Smakosza CM misjonarza pracującego w Kazachstanie, który jest dziś naszym kaznodzieją. Ks. Leszek po każdej Mszy świętej przy wyjściu ze świątyni będzie kwestował na rzecz misji.
  W tych dniach na Olczy w swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu przeżywają kl. Jan Pracki i kl. Jerzy Rutkowski. Polecamy ich Waszym modlitwom.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę _ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła – w tym dniu 1617 r. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W rocznicę powstania Zgromadzenia módlmy się o wierność duchowi Założyciela dla wszystkich Kapłanów i Braci Zgromadzenia Misji. Jest to dzień rozpoczęcia jubileuszu 400 lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo. W tym dniu szczególnie prosimy Was Drodzy Parafianie o pamięć modlitewną za wszystkie dzieła prowadzone przez Księży Misjonarzy, Siostry Miłosierdzia i całą Rodzinę Wincentyńską.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. comiesięczne spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.
 6. W najbliższy piątek 27 stycznia o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła.
 7. We wrześniu tj. od 22 – 26 odbędzie się Jubileuszowa pielgrzymka ze Skalanego Podhala do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. Dokładne informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 8. 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.

LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE.
BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. JEŚLI BRAKOWAŁOBY KTÓREGOŚ Z MAŁŻEŃSTW, PROSIMY O ZGŁOSZENIE TEGO W ZAKRYSTII.

 1. Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego na Bystrem serdecznie zaprasza 29 stycznia o godz. 19.00 na Mszę św. upamiętniającą Bohaterów Powstań i walk o wolną Polskę.
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Katarzyny Tatar z os. Mrowce; śp. Apolonii Łukaszczyk z os. Huty i śp. Władysława Stanisława Stachoń-Tutoń z os. Stachonie. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 3. Lekarz weterynarii p. Wacław Gut-Mostowy informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się 28.01.2017r. (sobota): o godz. 13.00 do 14.00 koło OSP Olcza; od 14.00 do 15.00 na os. Stachonie koło domu p. Stachoń Wilk; od 15.00 do 15.15 na Wojdyłach.