OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 15 stycznia 2017 roku

 1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za gościnność, dobre i szczere słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.
 4. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Włodzimierz pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.
 5. Po jasełkach przygotowanych przez uczniów naszych szkół i wystawionych w auli dolnego kościoła, na pomoc dla chorego chłopca zebrano ok. 3000 zł. Bóg zapłać za Dar Serca.
 6. We wrześniu tj. od 22 – 26 odbędzie się Jubileuszowa pielgrzymka ze Skalanego Podhala do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny w postaci pięknej Monstrancji – „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego. Prosimy o wpłatę zaliczki na poziomie 500 zł.
 7. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Leszka Smakosza CM misjonarza pracującego w Kazachstanie. Wygłosi on kazania i będzie kwestował na rzecz misji po każdej Mszy świętej.
 9. 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
  LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE.
  BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. JEŚLI BRAKOWAŁOBY KTÓREGOŚ Z MAŁŻEŃSTW, PROSIMY O ZGŁOSZENIE TEGO W ZAKRYSTII.
 10. Słowo Biskupów Seniorów i Biskupów Pomocniczych (osobny dokument)
 11. W minionym tygodniu w parafii na Bystrem odbył się pogrzeb śp. Józefa Walkosz – Jambora z Jaszczurówki. Pan Józef był kierownikiem budowy naszej olczańskiej Świątyni. A w dniu wczorajszym odeszła z tego świata śp. Katarzyna Tatar z os. Mrowce była długoletnia dyrektorka przedszkola na Olczy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…