OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016 roku (186 rocznica objawień Cudownego Medalika)

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek.
 2. Dziś 27 listopada. W naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. To już 186 rocznica objawienia NMP s. Katarzynie Labouré, podczas którego Maryja prosiła o wybicie Medalika, którego ludzie ze względu na otrzymane łaski nazwą cudownym. Procesją Różańcowa Światła o godz. 18.30.
  Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Benedykta Flasińskiego CM, który wygłosi podczas dzisiejszych Mszy św. okolicznościowe kazanie oraz ks. diakona i kleryków ze Zgromadzenia Misji.
 3. Msza święta Roratnia codziennie o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na to nabożeństwo z lampionami.
 4. Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach przed Mszą św. o godz. 17.00.
 5. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Tego dnia dodatkowa msza św. o 20.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00. Na tę godzinę zapraszamy szczególnie wszystkich gimnazjalistów na wspólny rachunek sumienia.
 7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – święto św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – wspomnienie – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 9. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: dziś różę św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki; w czwartek – św. Teresy; w sobotę – św. Barbary.
 10. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem dziękuje za ofiary w kwocie 2590, 24 zł, złożone podczas kwesty „Pola Nadziei 2016”.